Esittely

Kettutien ja Herttoniemenrannan nuorisotalot ovat muuttaneet lähipalvelukeskus Hertsiin aivan Herttoniemen metroaseman kupeeseen. Uudet värikkäät ja monipuoliset tilat sijaitsevat saman katon alla Herttoniemen kirjaston kanssa. 

Monipuolista toimintaa

Tule tsekkamaan tilat ja suunnittelemaan toimintaa! 

Tilasta löytyy hengailuun sopiva iso oleskelutila ja keittiö, pieni mutta monipuolinen studiotila, erityisesti tanssi- ja teatteritoimintaan soveltuva sali, kokouksien pitämiseen toimiva ryhmätila sekä iso viihdetila, joka soveltuu erityisesti pelailuun ja leffailtoihin. 

 

Käyntiosoite
Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki
Postiosoite
PL 88455, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Essi Junikka, Toiminnanjohtaja
    essi.junikka@hel.fi
    040 178 1420
  • Tuija Ronkainen, Vastuuohjaaja
    tuija.ronkainen@hel.fi
    040 620 4163
  • Juha-Pekka "JP" Kyläkangas, Nuoriso-ohjaaja
    juha-pekka.kylakangas@hel.fi
    040 590 4273
  • Sanna Pitkäranta, Nuoriso-ohjaaja
    sanna.pitkaranta@hel.fi
    040 590 4425
  • Yvan Kasongo, Nuoriso-ohjaaja
    yvan.kasongo@hel.fi
    040 184 0122
  • Kari Ruonela, Nuoriso-ohjaaja
    kari.ruonela@hel.fi
    040 658 2807
  • Antti Kangas, Nuoriso-ohjaaja
    antti.kangas@hel.fi
    040 481 0058
  • Onni Palander, Nuoriso-ohjaaja
    onni.palander@hel.fi
    040 519 5862
  • Samir Bazi, Nuoriso-ohjaaja
    samir.bazi@hel.fi
    040 520 5332
  • Marjaana Veikkanen, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    marjaana.veikkanen@hel.fi
    041 512 1738
  • Serafiina Minerva, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    serafiina.minerva@hel.fi
    040 350 5684
  • Päivi Manninen, Nuoriso-ohjaaja
    paivi.h.manninen@hel.fi
    040 183 0605 (poissa)
  • Teresa Nurmioja, Nuoriso-ohjaaja
    teresa.nurmioja@hel.fi
    040 3593 651
  • Marged Helle, Nuoriso-ohjaaja
    marged.helle@hel.fi
    040 6608124

Nuorisotalon puhelinnumero: 040 3348040 ja 09 310 55990

 

 

Aukioloajat

ma                      klo 15-21
ti                         klo 15-21
ke                       klo 16-21
to                       klo 15-21
pe                       klo 15-22
la                        klo 15-22
su                       klo 15-21

 

Tulevat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia