Esittely

Kettutien ja Herttoniemenrannan nuorisotalot ovat muuttaneet lähipalvelukeskus Hertsiin aivan Herttoniemen metroaseman kupeeseen. Uudet värikkäät ja monipuoliset tilat sijaitsevat saman katon alla Herttoniemen kirjaston kanssa. 

Monipuolista toimintaa

Tule tsekkamaan tilat ja suunnittelemaan toimintaa! 

Tilasta löytyy hengailuun sopiva iso oleskelutila ja keittiö, pieni mutta monipuolinen studiotila, erityisesti tanssi- ja teatteritoimintaan soveltuva sali sekä iso viihdehuone, joka soveltuu erityisesti pelailuun ja leffailtoihin. 

 

Käyntiosoite
Linnanrakentajantie 2
00880 Helsinki
Postiosoite

Ohjaajat

  • Essi Junikka, Toiminnanjohtaja
    essi.junikka@hel.fi
    040 178 1420
  • Tuija Ronkainen, Vastuuohjaaja
    tuija.ronkainen@hel.fi
    040 620 4163
  • Juha-Pekka "JP" Kyläkangas, Nuoriso-ohjaaja
    juha-pekka.kylakangas@hel.fi
    040 590 4273
  • Kiia Bongi, Nuoriso-ohjaaja
    kiia.bongi@hel.fi
    040 350 5036
  • Sanna Pitkäranta, Nuoriso-ohjaaja
    sanna.pitkaranta@hel.fi
    040 590 4425
  • Yvan Kasongo, Nuoriso-ohjaaja
    yvan.kasongo@hel.fi
    040 184 0122
  • Kari Ruonela, Nuoriso-ohjaaja
    kari.ruonela@hel.fi
    040 658 2807
  • Antti Kangas, Nuoriso-ohjaaja
    antti.kangas@hel.fi
    040 481 0058
  • Onni Palander, Nuoriso-ohjaaja
    onni.palander@hel.fi
    040 519 5862
  • Samir Bazi, Nuoriso-ohjaaja
    samir.bazi@hel.fi
    040 520 5332
  • Kristina Heikkilä, Nuoriso-ohjaaja
    kristina.heikkila@hel.fi
    040 334 5117
  • Marjaana Veikkanen, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    marjaana.veikkanen@hel.fi
    041 512 1738
  • Serafiina Minerva, Nuoriso-ohjaaja, teatteri-ilmaisun ohjaaja
    serafiina.minerva@hel.fi
    040 350 5684
  • Päivi Manninen, Nuoriso-ohjaaja
    paivi.h.manninen@hel.fi
    040 183 0605
  • Javad Mohammadi, Nuoriso-ohjaaja
    javad.mohammadi@hel.fi
    040 547 7260

Nuorisotalon puhelinnumero: 040 3348040

Hertsin nuorisotila

Käyntiosoite
Linnanrakentajankatu 2
00880 Helsinki
Lähipalvelukeskus Hertsi

Postiosoite
PL 88455
00099 Helsingin kaupunki

Puhelinnumero
09 310 55990
040 3348040

Aukioloajat

Kesäajan aukioloajat 21.6. – 31.8.2021

ma–pe   klo 15–21

la-su suljettu   

 

Tulevat tapahtumat

  • osallistuminen
  • keskustelu
  • opastus
07.6.2021 - 30.7.2021

Hertsin nuorisotila

Hertsin nuorisotila, Linnanrakentajantie 2, Helsinki
Maksuton