Kallahden nuorisotalo

Toiminta

Kallahden nuorisotalo sijaitsee Vuosaaren metroaseman lähettyvillä. Tarjoamme monipuolisia tekemisen mahdollisuuksia nuorille ja muille alueen toimijoille!

Tekemistä ja tilaa jokaiselle!

Käytössäsi on suuri liikuntasali, jossa pelataan yleensä korista, futista, pingistä tai sulkapalloa. Se on myös erinomainen tila esimerkiksi keikoille tai muille tapahtumille. Talolla on käytössään biljardipöytä, konsolit, minikajarit, muutama tietokone ja ilmainen wifi. Meiltä löytyy myös tyttöjen huone, joka sopii isojen peilien ansiosta hyvin esimerkiksi tanssimiseen pienelle porukalle.

Nuorten käytössä on kokkaamisen mahdollistava keittiö. Talosta löytyy myös monipuoliseen kädentaitojen tekemiseen sopiva ateljee, äänitysstudio sekä pieni kuntosali.

Kallahden nuorisotalo toimii monessa eri kerroksessa ja tilat ovat monipuoliset vuokrattavissa esimerkiksi järjestöjen käyttöön!

Nuorisotalolla käydäksesi tarvitset maksuttoman jäsenkortin.

 

Käyntiosoite
Pohjavedenkatu 5
00980 Helsinki
Postiosoite
PL 98408, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Sakho Elhadji Baba, Nuoriso-ohjaaja
    elhadji.sakho@hel.fi
    040 165 9720
  • Pekka Takalainen, Nuoriso-ohjaaja
    pekka.takalainen@hel.fi
    040 4862 455
  • Yasu Jukkola, Nuoriso-ohjaaja
    yasu.jukkola@hel.fi
    040 667 3892
  • Ricardo Acapo, Nuoriso-ohjaaja
    ricardo.acapo@hel.fi
    040 481 4730
  • Sabasy Ndiaye, Nuoriso-ohjaaja
    sabasy.ndiaye@hel.fi
    040 165 9720
  • Sander Vassel, Nuoriso-ohjaaja
    sander.vassel@hel.fi
    040 578 5183
  • Jaana Malmivaara-Torppa, Nuoriso-ohjaaja
    jaana.malmivaara-torppa@hel.fi
    040 684 7537
  • Marjo Pilviö, Nuoriso-ohjaaja
    marjo.pilvio@hel.fi
    040 681 5802

Nuorisotalon puhelinnumero: 09-310 89071, 040 334 8076 (nuorisotalon aukioloaikoina)

Meidät tavoitat somen ja verkon kautta.

Ohjaajiin saa ottaa yhteyttä olemme edelleen töissä teitä varten. Meihin saa ottaa myös kontaktia, kun näet meidät jalkautuvan. Jalkautujat tunnistat mustista takeista, joissa lukee nuoriso-ohjaaja. Jalkautuminen tapahtuu Vuosaaren aluella.

 

 

Aukioloajat ja jatkuva toiminta

Tervetuloa viettämään kivaa vapaa-aikaa sisällä ja ulkona!

Avaamme toiminnan rajoitetusti 6.5 alkaen (ke, to, pe)

Olemme auki 9-12 -vuotiaille klo 14.15-16.00 ja 13-17-vuotialle klo 17.00-20.45.

Tulevat tapahtumat