Esittely

Nuorisotalon toiminta on suunnattu pääsääntöisesti 13–19-vuotiaille. Toimintakeskus tarjoaa kuitenkin monipuolista toimintaa myös lapsille sekä nuorille aikuisille. Katso tarkemmat ikäryhmittelyt eri toimintojemme alta.

Kontulan nuorten toimintakeskus Luuppi koostuu :

Luuppi nuorisotalo

Nuorisotalolla tapaat ystäviäsi turvallisessa ja valvotussa ympäristössä ja tutustut muihin talolla käyviin ikätovereihisi. Toiminta on pääosin avointa eli saat itse suunnitella ja toteuttaa toimintaa nuorisotalolla yhdessä nuoriso-ohjaajien kanssa.

Kontulan nuorisotalolta löydät bändi- ja studiotilat, tanssisalin, esiintymislavan, konsolipelejä ja biljardi-, pöytäjalkapallo-  ja pingispöydät. Nuorisotalolla on myös ohjattuja pienryhmiä, joita pääosin kouluttamamme apuohjaajat (talon omia nuoria) vetävät talon nuorimmille käyttäjille. Katso tarkemmat ikäryhmäjaottelut aukioloajoistamme.

Hanki jässäri!

Tarvitset ilmaisen jäsenkortin osallistuaksesi toimintaamme. Kortti ei velvoita mihinkään. Täytä hakemus, jossa kysytään kuvausluvan ja yhteystietojen lisäksi vanhempien suostumusta ja palauta se  nuorisotalolle. Yli 12-vuotiaat voivat rekisteröityä itse osoitteessa jassari.hel.fi ja lähettää hakemuksen huoltajille hyväksyttäväksi.

Tervetuloa tutustumaan nuorisotaloon!

Teemme mielellämme yhteistyötä myös vanhempien kanssa. Huoltajat ovat tervetulleita tutustumaan toimintaamme yhdessä lastensa kanssa.

 

Käyntiosoite
Ostostie 4
00940 Helsinki
Postiosoite
PL 94410, 00940 Helsinki

Ohjaajat

  • Karl ¨Kalle¨ Fagerholm, nuoriso-ohjaaja
    karl.fagerholm@hel.fi
    040 576 8209
  • Ann-Christine ¨Anki¨ Herlin, alue- ja nuoriso-ohjaaja
    anki.herlin@hel.fi
    040 507 2235
  • Jarkko ¨Jake¨ Poropudas, nuoriso-ohjaaja
    jarkko.poropudas@hel.fi
    040 334 8099
  • Hassane Saouri, nuoriso-ohjaaja
    hassane.saouri@hel.fi
    040 178 1535
  • Maria Rouvali, nuoriso-ohjaaja
    maria.rouvali@hel.fi
    040 577 6025
  • Ilkka ¨Ile¨ Rantala, nuoriso-ohjaaja
    ilkka.rantala@hel.fi
    0401454796
  • Jyrki ¨Jykä¨ Laamanen, nuoriso-ohjaaja
    jyrki.laamanen@hel.fi
    040 590 4205
  • Jukka Mattila, toiminnanjohtaja
    jukka.p.mattila@hel.fi
    041 512 1726

Nuorisotalon puhelinnumero: 09 310 89 145 / 040 334 8099

IG, SC ja TikTok: @luuppinuta

FB: Kontulan toimintakeskus Luuppi

WA: 040 334 8099

ANKI:
IG: @anki_ntr_helsinki
SC: @anki_nt
FB: Anki NTR Helsinki
WA: 040 5072 235

Aukioloajat

Ma: Kiinni

Ti: Kiinni

Ke: 15-20.45

To: 15-20.45

Pe: 17-22.30

La: 17-22.30

Su: Kiinni

Tulevat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia