Luuppi Nuorisotalo

Esittely

Kontulan nuorten toimintakeskus Luuppi koostuu nuorisotalosta puu- ja kivityöpaja Askiksesta, skeittihallista sekä media- ja katutaidetoimisto Luuppi Mediasta. Ne tarjoavat laadukasta ja mielekästä vapaa-ajan toimintaa 9–17 (-29) vuotiaille lapsille, nuorille ja nuorille aikuisille.

Nuorisotalotyön esittelyteksti muilla kielillä:
Englanniksi   Arabiaksi   Venäjäksi   Ranskaksi   Somaliaksi

Nuorisotalolla nuoret voivat tavata ystäviään turvallisessa ja valvotussa ympäristössä, sekä tutustua muihin talolla käyviin ikätovereihin. Toiminta on pääosin avointa, nuoret saavat itse suunnitella ja toteuttaa toimintaa nuorisotalolla yhdessä nuoriso-ohjaajien kanssa.

Kontulan nuorisotalolta löytyvät bändi- ja studiotilat, tanssisali, erillinen lava, erilaisia konsolipelejä, sekä biljardi-, pöytäjalkapallo-  ja pingispöydät. Nuorisotalolla on myös ohjattuja pienryhmiä, joita pääosin kouluttamamme apuohjaajat (talon omia nuoria) vetävät talon nuorimmille käyttäjille. Katso tarkemmat ikäryhmäjaottelut aukioloajoistamme.

Hanki jässäri!

Tarvitset ilmaisen jäsenkortin osallistuaksesi toimintaamme. Sen saamiseksi täytetään hakemus, jossa kysytään kuvausluvan ja yhteystietojen lisäksi vanhempien suostumusta. Kortti ei velvoita mihinkään. Hakemus palautetaan nuorisotalolle. Yli 12-vuotiaat voivat rekisteröityä itse osoitteessa https://jassari.hel.fi ja lähettää hakemuksen huoltajille hyväksyttäväksi.

Tervetuloa tutustumaan nuorisotaloon!

Teemme mielellämme yhteistyötä myös vanhempien kanssa. Huoltajat ovat tervetulleita tutustumaan toimintaamme yhdessä lastensa kanssa.

 

Käyntiosoite
Ostostie 4
00940 Helsinki
Postiosoite
PL 94410, 00940 Helsinki

Ohjaajat

  • Karl ¨Kalle¨ Fagerholm, nuoriso-ohjaaja
    karl.fagerholm@hel.fi
    040 576 8209
  • Ann-Christine ¨Anki¨ Herlin, alue- ja nuoriso-ohjaaja
    anki.herlin@hel.fi
    040 507 2235
  • Jarkko ¨Jake¨ Poropudas, nuoriso-ohjaaja
    jarkko.poropudas@hel.fi
    040 334 8099
  • Hassane Saouri, nuoriso-ohjaaja
    hassane.saouri@hel.fi
  • Maria Rouvali, nuoriso-ohjaaja
    maria.rouvali@hel.fi
    040 577 6025
  • Ilkka ¨Ile¨ Ranta, nuoriso-ohjaaja
    ilkka.ranta@hel.fi
    0401454796
  • Jyrki ¨Jykä¨ Laamanen, nuoriso-ohjaaja
    jyrki.laamanen@hel.fi
    040 590 4205
  • Jukka Mattila, toiminnanjohtaja
    jukka.p.mattila@hel.fi
    041 512 1726

Nuorisotalon puhelinnumero: 09 310 89 145 / 040 334 8099

IG, SC ja TikTok: @luuppinuta

FB: Kontulan toimintakeskus Luuppi

WA: 040 334 8099

ANKI:
IG: @anki_ntr_helsinki
SC: @anki_nt
FB: Anki NTR Helsinki
WA: 040 5072 235

Aukioloajat

NUORISOTALO ON TOISTAISEKSI SULJETTU !
Poikkeusajan ulkopuolella olemme auki:

Maanantai KIINNI
Tiistai KIINNI
Keskiviikko klo 15–20:45
Torstai klo 15–20:45
Perjantai klo 17–22:45
Lauantai klo 17–22:45
Sunnuntai KIINNI

Tulevat tapahtumat