Esittely

Nuorten toimintatalo Kipinässä toimii nuorisotalo, radiostudio, musiikkistudio, tanssitoiminta ja yläkouluikäisille tarkoitettu Itäluotsi-toiminta.

3.–6.-luokkalaisten iltapäivätoimintaa järjestetään keskiviikkosta lauantaihin klo 14.00–16.00. Toimintaa tehdään kävijöiden toiveiden mukaan ja se pitää sisällään kaikenlaista touhua lautapeleistä videoiden tekemiseen.

13–17-vuotiaille tarjoamme paikan hengailla, tanssisalitoimintaa ja ohjattuja pienryhmiä keskiviikosta lauantaihin (lauantait joka toinen viikko) kello 17.00–21.00.

Yli 18-vuotiaat ovat tervetulleita Kipinän toimintaan, mutta avoin toiminta kattaa vain yli kolmetoistavuotiaat täysi-ikäisyyteen asti.

Studiot

Kipinässä toimivat Helsinki Unity Music -studioverkoston musiikkistudiot Mummola, Kellari ja Puukkopaja 13–29-vuotiaille.
Lisäksi tiloissamme toimii Signaalimedian radiostudio.

Tukea yläkouluikäisille Itäluotsista

Talossa toimii kohdennetun työn Itäluotsi.
Luotsi tarjoaa sinulle tukea erilaisiin elämäntilanteisiin, järjestää  monenlaista tekemistä ja on mukana yhteistyössä liittyen tavoitteisiisi. Toiminta on vapaaehtoista ja tarkoitettu yläkouluikäisille nuorille Helsingissä.

Toimintatalolla toimii muinakin aikoina erilaisia ryhmiä sekä järjestöjä.

Käyntiosoite
Turunlinnantie 1 A
00900 Helsinki
Postiosoite
PL 90406, 00099 Helsingin kaupunki

Ohjaajat

  • Joonas Halonen, Nuoriso-ohjaaja
    joonas.halonen@hel.fi
    0406815271
  • Antti Piispanen, Nuoriso-ohjaaja
    antti.piispanen@hel.fi
    09 31033137
  • Viet Tan Vuong, Nuoriso-ohjaaja
    viet.vuong@hel.fi
    040 6815728
  • Meiju Salminen, Nuoriso-ohjaaja
    meiju.salminen@hel.fi
    040 5217452
  • Jaakko Rautavaara, Toiminnanjohtaja
    jaakko.rautavaara@hel.fi
    0405783041
  • Sami Hyvönen, Nuoriso-ohjaaja (jalkautuva)
    sami.hyvonen@hel.fi
    040 1781458
  • Eevi Savolainen, Mediatuottaja
    eevi.savolainen@hel.fi
    0406427544
  • Heikki Anttonen, Nuoriso-ohjaaja (studio)
    heikki.anttonen@hel.fi
    0406749259
  • Mats Takila, Nuoriso-ohjaaja (studio)
    mats.takila@hel.fi
    041 5121746
  • Mikko Röman, Nuoriso-ohjaaja (studio)
    mikko.roman@hel.fi
    040 3348092

Aukioloajat

Maanantai, keskiviikko, torstai ja perjantai:

9-12 vuotiaat 14:00-16:00

13-18 vuotiaat 17:00-21:00

Tulevat tapahtumat

Ei tulevia tapahtumia