Teatteriryhmät
Narrissa toimii 21 nuorten teatteriryhmää 10–29-vuotiaille nuorille. Ryhmistä 11 harjoittelee Narrin näyttämön tiloissa Sörnäisissä ja 10 Helsingin nuoriso- ja kulttuuritaloilla. Teatteriryhmien toimintakausi on syyskuu-toukokuu, joululomaa vietämme 18.12.2023 – 7.1.2024. Teatteriharrastus Narrissa maksaa 50euroa/vuosi.
Narrin ryhmät aloittavat toimintansa syyskaudella 2023 viikolla 36, 4.9. alkaen ja toiminta jatkuu joululoman jälkeen 8.1.2024 alkaen.
Ilmoittautuminen
Ilmoittautuminen Narrin teatteriryhmiin kaudelle syksy 2023-kevät 2024 on päättynyt. Seuraava ilmoittautuminen alkaa vanhojen ryhmäläisten osalta 3.6. Uusien ryhmäläisten osalta ilmoittautuminen on 12.8 – 1.9.2024.
Narrin teatteriryhmät kaudella 2023–2024
Maanantai
17.00 – 19.00 Hulikopterit, 11–13-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
18.00 – 20.00 Vertaistuki.fi 15–17 -vuotiaat Ryhmä päättyy 2023 vuoden loppuun.
Ohjaaja: Kerttu Pyy
Maunulatalo, Metsäpurosali, Metsäpurontie 4
19.00 – 21.00 Maailmanpyörä/Kronk, 18–27-vuotiaat
Ohjaaja: Vilma Salmi
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
Tiistai
14.30 – 15:30 Uusi ryhmä, 9–11-vuotiaat, 24.10.2023-21.5.2024
Ohjaaja: Tanja Männistö
Laajasalon nuorisotalolla, Laajasalon kirjastossa sijaitsevassa Fokka tilassa
Yliskylän puistokatu 4 00840 Helsinki
16.00 – 18:00 Viihdyttäjät, 13–16-vuotiaat
Ohjaaja: Petri Ihonen
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
17.00 – 19.00 Gananugetti 13–15-vuotiaat
Ohjaaja: Tiia Suonpää
Torpparinmäen peruskoulu, Ylä-Fallin tie 54
17.00-19.00 Narrin improvisaatioryhmä Keravan Aristoteles 18–29 -vuotiaat
Ohjaajina: Serafiina Minerva ja Marjaana Veikkanen
Kulttuurilabra (Untuvaisentie 2)
17.30 – 19.30 Stagekärpäset, 18–22-vuotiaat
Ohjaaja: Nora Schüller
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
17.30 – 19.30 Funs’n Roses 16–18-vuotiaat
Ohjaaja: Elina Otsamo
Pasilan nuorisotalo, Pasilanraitio 6, 00240 Helsinki
19.00-20.30 Ideasta taiteeksi 13–29 -vuotiaat
Ohjaajina: Marjaana Veikkanen ja Serafiina Minerva
Kuttuurilabra (Untuvaisentie 2)
19.15 – 21.15 Sydänläppä 22–29-vuotiaat
Ohjaaja: Samuli Mäkisalo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
Keskiviikko
16.00 – 17.30 Sankarit 15–29-vuotiaat
(Eri tavoin vammaisten ryhmä)
Ohjaaja: Laura Toikander
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
17.30 – 19.30 Jounit 16–19-vuotiaat
Ohjaaja: Nora Schüller ja Laura Toikander
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
Torstai
15.30-17.00 teatteriryhmä Teatteritoukat 11–13 -vuotiaat
Ohjaaja: Serafiina Minerva
Torstai Roihuvuori ( Prinssintie 1)
16.00 – 18.00 Joutsenpaimenet 12–15 vuotiaat
Ohjaaja: Matti Salo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
17.00 – 19.00 Valkosuklaa-apinoiden vallankumous 15–19-vuotiaat
Ohjaaja: Petri Ihonen
Pasilan nuorisotalo, Pasilanraitio 6, 00240 Helsinki
17.00-19.00 Ylipappi gang 14-17-vuotiaat
Ohjaaja: Marjaana Veikkanen
Hertsi ( Linnanrakentajantie 2)
18.00 – 20.00 Varjokuva 17–20-vuotiaat
Ohjaaja: Samuli Mäkisalo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3 krs
19.00-20.30 Liikeimprovisaatio 16–29 -vuotiaat
Ohjaaja: Marjaana Veikkanen
Hertsi ( Linnanrakentajantie 2)
Perjantai
15:00-16:30 Uusi ryhmä 9-11-vuotiaille
Ohjaaja: Serafiina Minerva
Hertsi ( Linnanrakentajantie 2)
16.00 – 18.00 Kuningas Hemuli Ensimmäinen 10–12-vuotiaat
Ohjaaja: Nora Schüller
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3. krs
18.00 – 20.00 Räjähdysvaara 18–29-vuotiaat
Ohjaaja: Elina Otsamo
Narrin näyttämö, Sörnäisten rantatie 31.a, 3. krs